EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 28 paź 2015, o 19:56

Kalasanty pisze:
gustarballs1983 pisze: (np. w Diablo 3 latency spadło średnio z 67ms na koncentryku do 46 ms na światłowodzie)
Podaj battle tag. :D
Battle tag wysyłam na priva..
jak chcesz wysłać zapro to z dopiskiem batorego.net żebym nie pomylił z chińskim botem (bo takie kasuje z miejsca).

Sorry za offtop i pozdrawiam
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 4 kwie 2016, o 18:46

Witam, jako nowy mieszkaniec stoję przed dylematem wyboru operatora, wstepnie widzę, że do wyboru jest E&W oraz Netia, mieszkam w części 1-8. Generalnie bardziej mi zależy na lepszym necie niz tv, ogladamy dużo VOD oraz filmy z sieci, nie chcemy też płacić więcej niż 80-100zł. Wczesniej mialem jakiś pakiet z Inea(tv okolo 30zl a net 50zl) i średnio było z jakością filmy ciągle sie buforowaly:'( Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 5 kwie 2016, o 15:07

Bat3 pisze:Witam, jako nowy mieszkaniec stoję przed dylematem wyboru operatora, wstepnie widzę, że do wyboru jest E&W oraz Netia, mieszkam w części 1-8. Generalnie bardziej mi zależy na lepszym necie niz tv, ogladamy dużo VOD oraz filmy z sieci, nie chcemy też płacić więcej niż 80-100zł. Wczesniej mialem jakiś pakiet z Inea(tv okolo 30zl a net 50zl) i średnio było z jakością filmy ciągle sie buforowaly:'( Ktoś ma jakieś doświadczenie?
witamy na naszym osiedlu Bat3

co do operatorów tv i internetu to w cenie 80-100 ciężko znaleźć coś dobrej jakości na osiedlu masz możliwość podpięcia się do:
-INEA : dawny operator inotel wykupiony przez INEA reklamuja się przyzwoitymi prędkościami ale jak to wygląda w praktyce to nie wiem ale z poprzednich postów wynika że z tv są problemy często zapewne łącze do netu typu PPPoE

-Orange : wiadomo stare łącza tepsy nie oferuja powalających prdkości (z tego co pamiętam to do 20Mbps) a i z jakością modemu-tunera nie wiadomo jak trafisz (może często zrywać połączenie) o ile się orientuje tepsa ma połączenie typu PPPoE. co przy niewłaściwej konfiguracji może prowadzić do ciągłego zrywania połączenia.

-Netia : na łączach tepsy. Ci to dopiero są cinkciarze. reklamują się z tym swoim internetem gdzie popadnie ale nikt ich nie chce bo umowa=/=rzeczywistość oferują net do 100Mbps ( w teorii bo taką przepustowość max maja kable po których ten ich net działa a wiadomo że w praktyce są straty sygnału na miedzi i z tego co nasłuchałem sie od sąsiadów straty sygnału są całkiem duże nie wiem jak sprawa się ma z tv poza tym wiadomo połączenie typu PPPoE czyli jak źle skonfigurujesz to ci ciągle będzie zrywać połączenie

-E&W na końcu choć wcale nie powiedziane że najgorszy... tutaj sprawa się ma nieco inaczej bo w przypadku modemu kablowego na którym prędkości są do 60Mbps i dużego obciażenia łącz przez sąsiadów prędkość może spaść nawet do kilkuset kbps co jest po prostu porażką. jednakże w najdroższej ofercie maja internet 250Mbps ale ten jest z kolei na pełnym łączu światłowodowym. Normalnie poza standardowym kablem antenowym ciągną światłowód do chaty i podłączają do modemu światłowodowego i na ten internet do prawdy nie ma na co narzekać. Internet ten nie jest dostępny na całym osiedlu jeszcze ale jako że piszesz z bloku 3 to wiedz, że stara cześć osiedla (bloki od 1-28) ma możliwość podpięcia pod światłowód
połaczenie jest typu DHCP automatic więc odświeżenie adresu ip następuje tylko raz na 24 godziny a nie jest ciągle zrywane ja w przypadku łącza typu PPPoE.
nie wiem jak się ma telewizja w przypadku korzystania z dekodera światłowodowego ( jest wbudowany w modem od netu na światłowód) ale dekoder kablowy jest powszechnie uznawany za szajs. więc jeśli twój telewizor ma wbudowany także dekoder DVB-C (nie mylić z dekoderem DVB-T) to podczas podpisywania umowy ciśnij żeby dali karte CAM zamiast dekodera wbudowany w telewizor dekoder z wsadzoną w telewizor kartą CAM z reguły działa w pytę lepiej od tego ich pudełkowego szajsu programów nie ma tylko przy jakiejś awarii (co dzieje się naprawde rzadko) natomiast zakłócenia sygnału typu czarne plamy lub chwilowa pixeloza zdarzają się naprawdę okazjonalnie i są raczej spowodowane jakimiś wyjątkowo kijowymi warunkami atmosferycznymi typu letnia nawałnica co wyrywa drzewa z korzeniami:P ale mimo wszystko polecam odseparowanie kabla z internetem na światłowód a kabla z tv na kabel antenowy.
przykładowy speedtest.net na internecie FORTE (250Mbps download i 25Mbps upload) wygląda u mnie tak:
94,99Mbps download; 24,40Mbps upload; ping 1 lub 2 ms ;serwer Poznań Horyzont-Technologie
pierwszy wynik zaniżony z 2 prawdopodobnych powodów:
#1 moja zintegrowana karta sieciowa w testowym komputerze wyciągnie teoretycznie max 100Mbps (karta typu 10/100)
#2 speedtest.net mierzy prędkości tylko do 100Mbps

sadząc po prędkości uploadu można wnioskować że net działa jak w E&W zapewniają, natomiast nie wiem jak mógłbym sprawdzić czy rzeczywiście wyciągnąłbym te 250Mbps na download nie mam w żadnym kompie karty 10/100/1000 a na wifi to w ogóle nie liczę bo zakłócenia są u mnie zbyt duże (siedząc bezpośrednio przy moim routerze mam 73% mocy sygnału za to sieć sąsiada wyświetla moc sygnału 100% nie wiem jak oni to robią ale powoli cała ta sytuacja zaczyna mnie irytować :/ )

co zaś do ceny to jeśli chodzi o E&W to sam net FORTE kosztuje 90PLN natomiast jak weźmiesz w pakiecie telewizje to wtedy net jest za 60PLN + abonament za TV cyfrową o ile pamiętam pakiet podstawowy TV cyfrowej jest za 55PLN także nieznacznie przekroczył byś budżet. natomiast co do konkurencji to ceny są zdecydowanie niższe ale jakość usług zapewne też..

zresztą wystarczy zagooglować trochę za opiniami i sam zobaczysz ale kieruj się tylko tymi co są ze starej części batorego bo gdzie indziej sprawy się maja inaczej pamiętaj że E&W bez pakietu FORTE to też syf.

Pamiętaj też, że internet to jedno a domowy osprzęt to drugie. Jeśli korzystasz z internetu na laptopie albo poprzez router wifi to upewnij się że router faktycznie jest w standardzie 10/100/1000 na wbudowanym switchu oraz że prędkość wifi oferowana przez router faktycznie spełnia używany standard a nie że jest w standardzie 802.11n 300Mbps lub 450Mbps a faktycznie wyciąga tylko standard 802.11g czyli 42-54Mbps. to samo tyczy się kart wszystkich sieciowych z których korzystasz zarówno LAN jak i WLAN a także pamiętaj o pewnych zasadach zdrowego rozsądku...
nie wiem gdzie wcześniej mieszkałeś ale w bloku jest ciasno jesli chodzi o zasięg wifi.. praktycznie każdy sąsiad używa wifi także zanim zacznie sie sapać operatorowi ze net słaby po wifi zobacz najpierw czy nie siedzisz na kanale na którym jest jakaś inna sieć jeśli tak to migruj na inny, i pamiętaj też że sieci w standardzie n 300 lub n 450 albo nawet n 600 korzystają z więcej niż jednego kanału a większość softu i tak pokaże że zajmuje tylko 1 kanał najlepiej w razie problemów z wifi oprócz rekonesansu softem od karty zrobić także rekonesans socjotechniczny czyli po prostu pogadać z sąsiadami ze masz problemy z wifi i popytać jakie kanały zajmują tudzież na jakim standardzie wifi i ustawić swój router tak żeby transmisja przebiegała z jak najmniejszą ilością zakłóceń..

to by było chyba na tyle
Pozdrawiam Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 5 kwie 2016, o 22:34

stara cześć osiedla (bloki od 1-28) ma możliwość podpięcia pod światłowód
Ja od kilku lat przypominam E&W o światłowodzie i wciąż udzielają wymijających odpowiedzi.
Rzekomo Zarządy Wspólnot nie zgadzają się na kucie, wiercenie itp.

Pytałem Administrację i (uwaga) - żadne zapytanie ze strony E&W do nich nie wpłynęło.

Ich infrastruktura to żenada. Podpisują nowe umowy, a rura wciąż taka sama.
Wolą zainwestować w kolejne plakaciska, które przyciągną nowych.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 5 kwie 2016, o 23:26

Rob pisze:
stara cześć osiedla (bloki od 1-28) ma możliwość podpięcia pod światłowód
Ja od kilku lat przypominam E&W o światłowodzie i wciąż udzielają wymijających odpowiedzi.
Rzekomo Zarządy Wspólnot nie zgadzają się na kucie, wiercenie itp.

Pytałem Administrację i (uwaga) - żadne zapytanie ze strony E&W do nich nie wpłynęło.

Ich infrastruktura to żenada. Podpisują nowe umowy, a rura wciąż taka sama.
Wolą zainwestować w kolejne plakaciska, które przyciągną nowych.
@Rob ale jak rozumiem z bloku który podał pan że mieszka (80) wynika że jest pan z nowej części osiedla a tam faktycznie nie ma internetu FORTE.. ci którzy nie zaznali internetu forte od E&W maja prawo narzekać gdyż ich internet po kablu jak wspominałem jest do bani. Ale proszę nie mylić nowemu, bo on pisał że wprowadził się do starej części osiedla a tam JEST internet FORTE i to chyba w każdym bloku. Można to z reszta nawet sprawdzić na stronie dostępności usług E&W http://eastwest.com.pl/zasieg/internet-forte

to że na nowej części nie ma cóż.. przykro mi z tego tytułu, ale to nie powód żeby sapać w temacie i wprowadzać nowemu w głowie zamęt, zaraz po tym jak prosił o poradę.

Z resztą tak jak pisałem wszystkie oferty internetu na osiedlu poza forte to praktycznie "Chu*nia z grzybnią" więc pana rozumiem, bo jak ktoś nie zaznał komfortu forte to niestety nie wie o czym pisałem powyżej. ale to że @Rob pan nie ma takiej możliwości ( na nowej części osiedla) to nie znaczy że nie ma do tego dostępu nikt inny. z tego co kiedyś wyrywkowo sprawdzałem (na wyżej podanej stronce) to na starej części osiedla była dostępna usługa forte w każdym bloku.

Pozdrawiam
Gus T.

P.S.
poza tym odnośnie tempa ich prac to raczej nie narzekam, po awarii zasilania na całym osiedlu 30 marca, faktycznie nie było telewizorni przez kilka godzin, ale zadzwoniłem zgłosiłem awarię i w 4 godziny usunęli usterkę.
Z początku też nie mogłem się doczekać na internet forte bo był wówczas za 165 PLN w wybranych losowo lokacjach (wówczas nie u mnie) ale cisnąłem do skutku (z ta różnica że przychodziłem co miesiąc płacić rachunki do kasy na gronowej 22 i co miesiąc zgłaszałem sprawę osobiście do działu technicznego bez nadzierania gęby i dzikich pretensji a wręcz przeciwnie ze spokojem i z uprzedzająca uprzejmością grzecznie się pytałem kiedy można by liczyć na to ze światłowód zostanie pociągnięty do bloku nr 1. ze dwa lata to trwało ale się doczekałem).

P.S.2
ee .. lepiej żebym ci na priv wysłał bo tak oficjalnie to ludzie moga mieć nieprzyjemności z powodu mojej wylewności...
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 6 kwie 2016, o 17:36

Dzięki za tak wyczerpująca odpowiedź, tak naprawdę osoba decydującą a zakupie mam wrażenie, że skłaniała się już ku netii tyle, że nie dostała odpowiedzi czy mogą jeszcze kogoś podłączyć bo niby jakieś limity już się skończyły. Ciekawie brzmi to forte tyle, że cena może być nie do przyjęcia do tej pory płaciliśmy 80zł i nie chcieliśmy tego przekroczyć, niby jest opcja sam net i tv tylko z naziemnej, ale troszkę komplikacji, trzebaby antenę na balkon ciągnąć.... no chyba, że my jednak nie potrzebujemy aż takiego łacza bo go nie wykozystamy lub nawet tv, czy ruter tego nie ogarnie muszę na spokojnie przeczytać twój post i jak juz się rozgoszcze to sprawdze, też co może tv samsung ue48h6400aw i linksys wrt54gl... a może można E&W w jakimś pakiecie za 80 zł podpisać na miesiąc testowy.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 6 kwie 2016, o 18:49

co do telewizora to ci raczej nie powiem jak se z netem będzie radził bo ma standard n albo nawet ac. Twój routerek jest już sprzętem raczej leciwym sam miałem do niedawna wrt54gl rev1.1 i mój tv (też samsung) strasznie zatykał łącze pozostałym sprzętom bo router tylko w standardzie "g" czyli max 54Mbps... i to pomimo ustawienia izolacji akces pointu w opcjach, czyli ze zatykał łacze.. nie wspominając o tym ze na speedtestach wyciagał zaledwie 42-44Mbps i to zarówno po kablu jak i po wifi

ja byłem zmuszony wymienić router bo mi wifi w nim padło, ale ty jeśli masz revision/wersje 2.0 lub wyższa to musiał byś go wymienić z konieczności, gdyż router ten jest podatny na ataki hackerskie na funkcje WPS (na pin "secure easy setup") w moim wydaniu był tylko przycisk secure easy setup który nie stanowił luki bezpieczeństwa bo nie było funkcji pin natomiast wersja 2.0 i wyższe mają funkcję pin. generalnie wszystkie routery linksysa które miały funkcję pin były podatne na atak nawet gdy rzekomo się tą funkcje w opcjach konfiguracyjnych wyłączyło to i tak była ona aktywna jedyne co mogło na to pomóc to upgrade firmwareu na taki w którym załatali te lukę, wymiana oprogramowania na open source ( ten model w pewnym stopniu tylko wspiera tę opcje bo ma tylko 4MB wbudowanej pamieci), bądź wymiana routera na coś innego..

co to korzystania z czegos innego niż FORTE to wcale nie mówię nie tylko nie miej potem pretensji, że net chodzi wolno/ zrywa połaczenie/itp..

poza tym jak masz np. kompa stacjonarnego to możesz go podpiąć bezpośrednio w modem tak samo jak router bo E&W w cenie forte daje dostęp do 2 zewnętrznych adresów IP kiedyś za taką opcje musiałem bulić dodatkowo 5 zeta a teraz jest w cenie (oficjalnie porty w modemie są 4 ale E&W przydziela tylko 2 ip także z reszty nie skorzystasz) jest to cecha która wyróżnia E&W na tle pozostałych operatorów, choć w przypadku orange czy netii to żeby zmienic ip wystarczy zrobić reconnect w ich modemach. ale dwa zewnętrzne ip zawsze sa lepsze bo np jak chcesz hostować grę przez tcp/ip to jak jesteś za routerem jest problem żeby cie inni gracze widzieli a jak lecisz z zewnętrznego ip to nie ma z tym problemu.. w podobny sposób jest ze wszelkiego typu konsolami do gier hosting za routerem jest zazwyczaj problematyczny zwłaszcza w przypadku starszych gierek.. nie wspominając już o tym że latency/ping w grach jest nieporównywalnie mniejszy na światłowodzie niż na jakimkolwiek kablu miedzianym czy to antenowym czy telefonicznym..

to by było na tyle
Pozdrawiam
Gus T.

P.S.
aa co do miesiąca testowego to zapomnij E&W daje umowy na czas nieokreślony czyli podpisujesz i rezygnujesz kiedy tylko chcesz ( z miesięcznym wyprzedzeniem ofc.)
może będziez to widział za niedogodność ale wielu ceni sobie fakt że podpisuje z nimi nowa umowę tylko wtedy gdy zdecydują się przejść na inna ofertę a nie na to co dadzą ci w ofercie za x lat gdzie "x" jest jąkaś określona liczbą z reguły od 2 wzwyż .
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 6 kwie 2016, o 19:53

Czyli alno wezmę forte albo nizszy pakiet zobacze jak chodzi i zawsze mogę zwiększyć lub nawet zmienic operatora a ruter to albo od nich za 8zl jesli jest coś wart albo mozesz jakiś polecić z kategorii cena jakość?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 6 kwie 2016, o 20:55

Bat3 pisze:Czyli alno wezmę forte albo nizszy pakiet zobacze jak chodzi i zawsze mogę zwiększyć lub nawet zmienic operatora a ruter to albo od nich za 8zl jesli jest coś wart albo mozesz jakiś polecić z kategorii cena jakość?
nie zrozumieliśmy się ... światłowód jest kładziony tylko jak zamówisz internet forte w przeciwnym wypadku masz internet na zwykłym modemie kablowym którego jakość w piątek wieczór i w weekendy jest co najwyżej średnia ale jak chcesz kupić coś taniej to cóż zawsze możesz się przesiąść na forte podpisując później aneks do umowy :p

co do routera to osobiście nie polecam żadnego sprzętu na wypożyczkę od operatora lepiej coś kupić samemu co do jakości zasięgu w całym mieszkaniu to może być różnie bo to jest loteria w zasadzie. Ja zdecydowałem się na sprzęt od tp-linka model tl-wr1043nd z kompuszrotnika z dwóch powodów:
#1 bo był to najtańszy router który miał na switchu porty 1Gbit (kosztował 209 no tanio to nie jest ale są porty 10/100/1000)
#2 z racji tego że poprzedni router zepsuł się niespodziewanie potrzebowałem czegoś na co nie musiałem czekać a ten model mieli od ręki..

zalety:
możliwość (skuteczna) wyłączenia wps..
obsługuje standard n (rzekomo nawet do 450Mbps)

wady:
zasięg wifi mimo 3 anten gorszy niż w wrt54gl (ale anteny są wymienne także z domyślnych 5dbi mogę wymienić np na takie po 12dbi i zobaczyć co będzie wtedy)
brak możliwości zablokowania dostępu do menu konfiguracyjnego (tego z przeglądarki) dla łączących się z wifi (wrt54gl posiadał taką funkcje i mimo posiadania dostępu do sieci poprzez wifi i wpisanie adresu ip routera do przeglądarki strona z pytaniem o hasło do menu nawet nie wyskakiwała)..

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 8 kwie 2016, o 22:15

gustarballs1983 pisze: @Rob ale jak rozumiem z bloku który podał pan że mieszka (80) wynika że jest pan z nowej części osiedla a tam faktycznie nie ma internetu FORTE.. ci którzy nie zaznali internetu forte od E&W maja prawo narzekać gdyż ich internet po kablu jak wspominałem jest do bani. Ale proszę nie mylić nowemu, bo on pisał że wprowadził się do starej części osiedla a tam JEST internet FORTE i to chyba w każdym bloku. Można to z reszta nawet sprawdzić na stronie dostępności usług E&W http://eastwest.com.pl/zasieg/internet-forte

to że na nowej części nie ma cóż.. przykro mi z tego tytułu, ale to nie powód żeby sapać w temacie i wprowadzać nowemu w głowie zamęt, zaraz po tym jak prosił o poradę.
Umiejscowienie wątku w miejscu "SPRAWY WSPÓLNE" - pozwala mi również zająć stanowisko w tej sprawie.
Nie widzę zatem powodów do osądów, że robię komuś w głowie zamęt, czy też "sapię"...

Dostępność FORTE na Batorego, jest mi doskonale znana.

ODPOWIEDZ