kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na południe od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
maciej_blok24
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2015, o 08:18
Nr bloku: 24

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: maciej_blok24 » 25 lis 2015, o 08:25

Spółdzielnia ma to w 4 literach. Lepiej oddać grunt za darmo UWI :evil: Tłumaczenia, że blok jest z nowszej płyty jakoś do mnie nie docierają.

Uważam, że bloki powinny zostać ocieplone, ale to wiąże się z wyższą opłatą czynszową.
Jest problem z decyzją o wykupieniu gruntu od miasta, a co dopiero z dodatkowymi opłatami za ocieplenie.
Ja zamierzam skierować oficjalnie pismo do spółdzielni z zapytaniem o grunt i użytkowanie wieczyste, przez dłuższą czas nic w tych sprawach nie zostało zrobione.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 23 cze 2016, o 15:24

NARESZCIE!!!

ruszyła ankieta.. mam nadzieję że nie dlatego ze zrobili ostatnio może jakieś badania i się okazało że bloki zą w fatalnym stanie i za 10 lat rozbiórka i trzeba wyremontować...

tak czy owak czekam na wasze opinie kto za kto przeciw i dlaczego.
Remont składa się z kilku części i osobiście nie wszystkie mi przypadły do gustu zwłaszcza ze gruntowny remont balkonu mam już za sobą przeprowadzony na własną rękę bo mam nowy okap i to nie z jakiegoś ocynkowanego złomu tylko ze stali nierdzewnej
i balkon ma kafle na podłodze a oni to teraz by chcieli skuć i wymienić balustradę pytam się gdzieście byli panowie administracja 5 lat temu jak robiłem remont?! Tak widziałem że mocowania balustrady są przegnite a wy i tak ch*ja zrobiliście w tej kwestii a teraz się nagle obudziliście że trzeba przez 26 lat spłacać średnio po 5 dych miesięcznie i czekać w kolejce aż łaskawie zajmą się naszym blokiem bo jakaś kolejka obowiązuje!!! O jakich warstwach wełny mineralnej mówicie?!
przecież wszem i wobec wiadomo że robotnicy podczas budowy tych bloków podpierdolili całą wełnę mineralną na prywatny użytek a gazetami wypchali szczeliny w blokach.. to była powszechna praktyka (na ratajach robili tak samo) a wy śmiecie ludziom wmawiać ze mamy jakaś warstwę termoizolacji i że nasze bloki są rzekomo w jakiejś nowszej technologii wykonane.. sprawdzałem na wikipedii zarówno śmiałego jak i batorego jest wykonane z wielkiej płyty w technologii szczecińskiej, więc przestańcie wciskać ludziom kit i bierzcie się do cholery jasnej za ten remont bo powinien być zrobiony już 10 lat temu i nie wciskać mi tu że nie dostaniecie dofinansowania jak śmiałego bo wszyscy wiedzą że ta wełna mineralna w ścianach to mit. Jest tam tylko sterta starych gazet co może tłumaczyć dlaczego w ścianach budynków lubią gniazdować osy i szerszenie, zwłaszcza na poddaszach, bo mają materiał budowlany na gniazda (papier) pod nosem...
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

maciej_blok24
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2015, o 08:18
Nr bloku: 24

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: maciej_blok24 » 23 cze 2016, o 16:02

No w końcu ankietę zrobili!! Tylko jeszcze w październiku twierdzili, że to nowsza płyta. Tylko dlaczego w pokoju gdy świeci słońce robi się spore pęknięcie? Mieszkanie po remoncie!!! Nasza spółdzielnia to jedno WIELKIE dno!

Mają w dupie emaile, które wysyłam (nie potrafią odpisać!!!!)
Nie będę już wspominał użytkowania wieczystego gruntu!!! Tylko patrzą żeby swoje kieszenie napchać kasą.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 2 lip 2016, o 13:43

no to kurwa doigraliśmy się nie dość że dachu w planach termo-izolować nie mieli to teraz jeszcze nie chcą termo-izolować ścian. Pewno Szwagier z którym prezes spółdzielni ma umowę na remont powiedział że nie będzie robił prac na wysokościach więc wszem i wobec ogłosili że ściany są izolowane, więc styropianu nie położą...

ILE KURWA RAZY MAM POWTARZAĆ, ŻE W NASZYCH ŚCIANACH NIE MA WEŁNY MINERALNEJ!!!!!
wszem i wobec wiadomo, że robotnicy w czasie budowy podpierdolili całą wełnę mineralną i zastąpili ja starymi gazetami!!!
Za komuny na budowie to była powszechna praktyka!!!
siostra własnoręcznie wyjmowała strzępy starych gazet z pęknięcia w ścianie okiennej przy swoim pokoju!!!

ciekawe czy ta gawiedź z mojego bloku w ogóle zagląda na forum bo pewno se sprawy z tego nie zdają, i pierdolą farmazony o tym że blok jest izolowany bo jakiś cep ze spółdzielni tak napisał w ulotce!!! Jakoś nikt poza mną w tej sprawie tu nie pisze, a cholera decyzję podejmują na wspólną szkodę.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Najki
Posty: 34
Rejestracja: 21 sty 2013, o 18:43

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: Najki » 1 lut 2018, o 16:34

Ja słyszałem z nieoficjalnych, ale bliżej związanych ze spółdzielnią źródeł, że spółdzielnia chciałaby ocieplić bloki (pewnie dodatkowy hajs by im wpadł, bo w ankiecie była mowa o podniesieniu czynszu o 50 zł, bo musieli by zaciągnąć kredyt, ale ta kwota to na pewno zaokrąglona w górę co by na wahania odsetek starczyło), ale problem jest jednak z mieszkańcami (ankiety, głosy sprzeciwu na zebraniach rocznych). Część mieszkańców ma w mieszkaniu ciepło (szczególnie Ci w środkowych mieszkaniach) i oni głosują przeciw, bo nie chcą płacić wyższego czynszu. Problem mają na pewno mieszkańcy mieszkań górnych i szczytowych oraz mieszkańcy bloków bliżej ulicy/wolnych terenów, bo tam jest zimno, ale oni niestety są w mniejszości.

Jak jest sroga zima na minusie to kaloryfery grzeją nawet OK i idzie dogrzać mieszkanie do max 20-21 stopni, ale jak są temperatury typu 0-5 stopni to kaloryfery prawie zimne i nic się nie da zrobić. Pozostają farelki elektryczne i spory rachunek za prąd.

batory
Posty: 78
Rejestracja: 10 cze 2012, o 13:24

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: batory » 13 lut 2019, o 19:43

Na potrzeby tej dyskusji - dotyczącej nie tylko ocieplenia, ale kompleksowej rewitalizacji, na Forum założony jest nowy wątek:
REWITALIZACJA bloków na Batorego

ODPOWIEDZ