REWITALIZACJA bloków na Batorego

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na południe od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Tomasz A.
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2019, o 09:17
Nr bloku: 15

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Tomasz A. » 11 mar 2019, o 21:16

Z powyższej wypowiedzi PSM-u wynika, że:

1. Na rzecz os. Batorego PSM z miejscową radą starców działa bardzo intensywnie poprzez różnorakie wyczekiwanie,

2. Trzy lata temu wyliczenie odpłatności na termomodernizację było możliwe w oparciu o "informacje rynkowe", a obecnie to kosztorys inwestorski (!) i audyt energetyczny, które sama PSM zlecała, już nie wystarczają, więc na potrzeby chwili PSM wymyśla konieczność posiadania projektu budowlanego, aby oszacować koszt inwestycji.

Trochę pachnie tu kunsztem S. Barei.

Batorzanka
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 15:34

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Batorzanka » 14 mar 2019, o 16:31

Michał Spike pisze:
6 mar 2019, o 22:54
Nie sposób dojść przyczyn dla których stara gwardia upiera się przy blokowaniu termomodernizacji. Gdyby wyłożyli swój punkt widzenia jakoś choćby z grubsza racjonalnie to można by się do tego odnieść i być może zrozumieć. Tak samo nie potrafię ogarnąć w jakim celu Administracja PSM odwleka wszelkie decyzje jak tylko się da. Ale mniejsza z tym. Od kilku dni sprawdzam czy w razie W można będzie wytoczyć działa w postaci pozwu PSM kontra mieszkańcy. Znajomy prawnik mówi ze to możliwe tyle że czasochłonne i niewątpliwie kosztowne rozwiązanie. Proponuje by postawić zarzut celowego obniżania wartości mieszkań przez zaniechanie prac modernizacyjnych oraz dodać zarzut o straty finansowe wynikające z wyższych kosztów ogrzewania CO. Ja proponuje jeszcze sprawdzić jak i dlaczego z taka łatwością wydają pieniądze na kolejne chodniki i place zabaw i tak gruntownie remontują boisko z którego nikt nie korzysta a popularny do niedawna skate park jest zakuty na głucho łańcuchami.

Macie racje odnośnie wielu poruszanych tu wątków, niedobrze jednak żeby przypisywać też rzeczy, które się nie dzieję zatem muszę się odnieść do kwestii przestrzeni dla dzieci; to są rzeczy, które administracja za pomocą listów i ankiet konsultuje z mieszkańcami, a wybór wykonawców jest zawsze długi i staranny. Na pewno każdy ma różne doświadczenia z administracją, jednak jak chodzi o realizację tego, co wybierze Rada(i tu mogą pojawić się niezgodności, różne opinie, lepsze i gorsze pomysły) to administracja jest rzetelna i sprawna. Jestem również w radzie i przyszłam tam z buntu na to co się dzieje, ale zobaczyłam, że o ile samej radzie możemy wiele zarzucić, czy też patrzeć na ustawki wyborcze, których już nawet nikt nie ukrywa,to pracownicy administracji dostają szambem często niesłusznie. Place muszą podlegać renowacji ponieważ stanowią w niektórych przypadkach zagrożenie dla zdrowia i życia bawiących się tam dzieci, choć prawdą jest, że osiedle robi się coraz starsze i dzieci jest mniej, to ryzyko zawsze istnieje. Skate park natomiast należy do miasta i podlega pod Radę Osiedla Piątkowo, do której wybory już tu były omawiane, są 24.03. Mam w sobie zgodę na pozostałe kwestie, chce tylko żeby z rozpędu nie uderzać tam, gdzie nie ma takiej potrzeby

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Michał Spike » 24 mar 2019, o 23:25

Batorzanka pisze:
14 mar 2019, o 16:31
Michał Spike pisze:
6 mar 2019, o 22:54
Nie sposób dojść przyczyn dla których stara gwardia upiera się przy blokowaniu termomodernizacji. Gdyby wyłożyli swój punkt widzenia jakoś choćby z grubsza racjonalnie to można by się do tego odnieść i być może zrozumieć. Tak samo nie potrafię ogarnąć w jakim celu Administracja PSM odwleka wszelkie decyzje jak tylko się da. Ale mniejsza z tym. Od kilku dni sprawdzam czy w razie W można będzie wytoczyć działa w postaci pozwu PSM kontra mieszkańcy. Znajomy prawnik mówi ze to możliwe tyle że czasochłonne i niewątpliwie kosztowne rozwiązanie. Proponuje by postawić zarzut celowego obniżania wartości mieszkań przez zaniechanie prac modernizacyjnych oraz dodać zarzut o straty finansowe wynikające z wyższych kosztów ogrzewania CO. Ja proponuje jeszcze sprawdzić jak i dlaczego z taka łatwością wydają pieniądze na kolejne chodniki i place zabaw i tak gruntownie remontują boisko z którego nikt nie korzysta a popularny do niedawna skate park jest zakuty na głucho łańcuchami.

Macie racje odnośnie wielu poruszanych tu wątków, niedobrze jednak żeby przypisywać też rzeczy, które się nie dzieję zatem muszę się odnieść do kwestii przestrzeni dla dzieci; to są rzeczy, które administracja za pomocą listów i ankiet konsultuje z mieszkańcami, a wybór wykonawców jest zawsze długi i staranny. Na pewno każdy ma różne doświadczenia z administracją, jednak jak chodzi o realizację tego, co wybierze Rada(i tu mogą pojawić się niezgodności, różne opinie, lepsze i gorsze pomysły) to administracja jest rzetelna i sprawna. Jestem również w radzie i przyszłam tam z buntu na to co się dzieje, ale zobaczyłam, że o ile samej radzie możemy wiele zarzucić, czy też patrzeć na ustawki wyborcze, których już nawet nikt nie ukrywa,to pracownicy administracji dostają szambem często niesłusznie. Place muszą podlegać renowacji ponieważ stanowią w niektórych przypadkach zagrożenie dla zdrowia i życia bawiących się tam dzieci, choć prawdą jest, że osiedle robi się coraz starsze i dzieci jest mniej, to ryzyko zawsze istnieje. Skate park natomiast należy do miasta i podlega pod Radę Osiedla Piątkowo, do której wybory już tu były omawiane, są 24.03. Mam w sobie zgodę na pozostałe kwestie, chce tylko żeby z rozpędu nie uderzać tam, gdzie nie ma takiej potrzeby
Skate Park formalnie jest własnością miasta na miejskim gruncie. Jednak pieczę i bieżącą obsługę zobowiązana jest zapewniać PSM. A z tego co widać jedyne co zrobili to zamknęli obiekt i powiesili tablice że nieczynne. Ten stan trwa już kilka lat niezmiennie a pieniądze z tytułu administrowania obiektem są pobierane z miejskiej kasy
Administracja to dość szerokie pojęcie. Jeśli mówimy o osobach bezpośrednio zajmujących się osiedlem to jestem skłonny przyznać rację. Poza elektrykiem osiedlowym wszyscy są uprzejmi i cierpliwie wysłuchują wszelkie żale mieszkańców. Jeśli mówimy o kadrach kierowniczych i prezesach to też są uprzejmi i zawsze wiedzą co odpowiedzieć, tyle że zwykle robią co innego niż powiedzą. Co do placów zabaw to mam wrażenie że to konik administracji w ostatnich latach. Jednak nie przypominam sobie czy ktokolwiek był z ankietą w sprawie kolejnych placów zabaw lub też boksów śmietnikowych odświeżanych bardzo kosztownymi metodami a zarazem z miernym efektem końcowym.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2019, o 14:00 przez Michał Spike, łącznie zmieniany 1 raz.
de industria imprudentia

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Bat3 » 25 mar 2019, o 18:19

Tak, dopytam, bo zgubiłem temat:
1) jak wygląda obecnie sprawa bloku nr 3
2) przy okazji, była informacja w bloku o spotkaniu w sprawie gruntów i nie pamiętam kiedy to miało być?

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Michał Spike » 25 mar 2019, o 21:10

Ad.1 Z dużymi oporami zarządu przygotowania do termomodernizacji są procedowane.
Ad.2 Spotkanie już było
de industria imprudentia

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Bat3 » 25 mar 2019, o 21:59

Ad 2 upss, coś się działo? Jakieś wnioski, najważniejsze punkty?

batory
Posty: 78
Rejestracja: 10 cze 2012, o 13:24

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: batory » 31 mar 2019, o 11:20

Najważniejsze, jak do tej pory, wydarzenie dla 30-letniego istnienia budynków 3, 5, 6, 7, 19 i 20A-C, 19D-G, będzie miało miejsce w najbliższy poniedziałek 01.04.2019r. o godz 17:00 w szkole na os. Batorego. Odbędzie się zebranie PSM, podczas którego mieszkańcy będą głosować nad dwiema uchwałami dotyczącymi ww. budynków, a konkretnie nad możliwością podjęcia przez Zarząd PSM środków z unijnego programu Jessica2 z przeznaczeniem na rewitalizację tych budynków. Warto zatem przyjść na zebranie.

Odbędą się również krótkie wybory do Rady Nadzorczej kontrolującej Zarząd PSM. To również niepowtarzalna okazja, aby pożegnać na zawsze biernych, miernych ale wiernych (wiadomo komu), starych działaczy z naszego osiedla i zagłosować na listę, na której znalazła się aktywna radna znana mieszkańcom 3-ki. Głosujemy na 2 osoby z każdego osiedla.

maciej_blok24
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2015, o 08:18
Nr bloku: 24

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: maciej_blok24 » 5 kwie 2019, o 22:48

A co z pozostałymi blokami? "szanowny" zarząd pozwala sobie na zbyt wiele. W 2017 roku ankieta, w której bytali mieszkańców czy chcą przeprowadzić termomodernizacje dodając na koniec, że bloki maja bardzo dobrą wełnę pomiędzy, która znakomicie sobie radzi.

Zaciągnąć kredyt na budowę budynku na Boranta to tak, ale zrobić coś na osiedlu to nie.

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Michał Spike » 5 kwie 2019, o 23:52

Nie da się ukryć iż zarząd ,część rady nadzorczej oraz część radnych osiedlowych traktuje członków spółdzielni (tych co mają swoje zdanie) oraz pozostałych mieszkańców osiedli spółdzielczych jak bydło które należy kierować do zagrody bo samo spadnie z urwiska. Prezes w odpowiedzi na krytykę stwierdza że: "...o sprawach tak ważnych rozmawiam tylko z członkami Spółdzielni."
Jak mniemam wtyka mi brak formalnego członkostwa bo jednak zabolał pana prezesa fakt iż został rozgryziony w swojej grze o Boranta.
Wzywał do ostudzenia emocji i merytorycznej dyskusji a nie przedstawił konkretnego biznesplanu tej inwestycji a jednocześnie twierdził w żywe oczy że to czysty zysk dla spółdzielni. Zapytany o ryzyko porażki oświadczył że nie istnieje żadne ryzyko bo to samonakręcająca się fabryka pieniędzy.
Jakim cudem gigantyczny kredyt (20 MLN to wg mnie gigantyczna kwota) może nie stanowić ryzyka skoro sam stwierdził że działka jest mniej warta(12-18 MLN). Wg mnie nie może stanowić zabezpieczenia dla tej astronomicznej kwoty(ale pewnie się mylę bo jestem bydło przecież)
Gwoli przypomnienia skąd u mnie i wielu innych bardzo złe zdanie o prezesach naszej spółdzielni;
https://epoznan.pl/news-news-61806-Zatr ... szkaniowej
Wprawdzie wyłgali się od odpowiedzialności jednak ta sytuacja w normalnych warunkach powinna skutkować natychmiastowym pozbawieniem funkcji obu panów.
de industria imprudentia

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Bat3 » 27 kwie 2019, o 00:06

Jak sprawy się mają po zakończeniu "walnych"?

ODPOWIEDZ